Home » Porady » Łazienkowe kolory

Łazienkowe kolory

farbyWażne, jeśli nie najważniejsze, jest nasze samopoczucie. Dlatego też łazienka nie powinna uderzać mnogością kolorów. Nie powinna być zbyt jaskrawa, by przebywanie w niej nie zakłócało błogiego relaksu, jakiemu niewątpliwie się poddajemy, podczas pobytu w łazience. Doświadczeni projektanci łazienek doskonale wiedzą, jakie kolory pasują do łazienki, a których powinniśmy raczej unikać. Specjaliści ds. projektowania wnętrz wskazują, jakie kolory pasują najbardziej do tego specyficznego wnętrza.

Biel

Można śmiało powiedzieć, że biel pasuje do każdego wnętrza. Do łazienki nadaje się tym bardziej, gdyż daje poczucie czystości, sterylności, ładu i porządku. Specjaliści podkreślają, że armatura w kolorze białym jest najczęściej wybierana przez klientów. Dlaczego? Biel jest bezpieczna. Nie będzie „gryzła” się z innymi kolorami. Będą do niej pasować zarówno dodatki w barwach żywych, jak i stonowanych. Biel rozjaśnia wnętrza, więc do małych łazienek nadaje się doskonale. Z bielą należy jednak uważać, gdyż można przesadzić. Wnętrze całe białe, niezłamane innym kolorem, może sprawiać wrażenie surowego i nieprzyjemnego.

Czerń

Czerń kojarzy się z luksusem, bogactwem i elegancją. Raczej nie nadaje się do małych łazienek. Czerń lubi przestrzeń. Tylko w wielkich łazienkach czuje się dobrze i dobrze wygląda. Projektanci łazienek czarny kolor najczęściej łączą z bielą. To klasyczne połączenie daje efekt higieniczności oraz elegancji. Jeśli jednak chcemy ukazać łazienkę jako wnętrze luksusowe, bogate, to najodpowiedniejsze będzie połączenie czerni ze złotymi akcentami. Czarna wanna z pozłacaną baterią, złote elementy na czarnych płytkach… Możliwości jest wiele. Wszystkie zależą od naszej wyobraźni i oczywiście od grubości portfela.

Czerwień

Z czerwienią w łazience należy uważać. To kolor niezwykle głęboki, który dodaje energii i witalności. Jeśli jednak przesadzimy z tym kolorem, możemy czuć się źle, nieswojo, a o relaksie w łazience będziemy mogli tylko pomarzyć. Dlatego też kolor czerwony doskonale nadaje się do podkreślenia dodatków bądź pewnych części wnętrza, a nie jako barwa dominująca. Firma Tubądzin ma w swojej ofercie pasiaste płytki, w których jednym z kolorów jest właśnie czerwony (D-Braid Red). Seria płytek Alaska firmy Polcolorit w bogatej gamie kolorystycznej zawiera m.in. płytki czerwone. Jednak projektanci łazienek radzą, by ostrożnie obchodzić się z takimi kafelkami. Dobrze pasują do konkretnych części łazienki (np. wokół lustra czy sedesu), jednak zupełnie nie nadają się do położenia na całych wnętrzach.

Pomarańcz

Pomarańcz to dobre rozwiązanie do łazienki. Ten pogodny kolor dodaje energii i ożywia. Doskonale nadaje się zarówno na ściany, jak i do dodatków. Rozświetla wnętrza i nadaje im ciepły domowy charakter. Jednak projektanci łazienek ostrzegają, by nie stosować pomarańczowej barwy w nadmiarze. Jeśli decydujemy się na pomarańczowe ściany, zrezygnujmy z pomarańczowej armatury czy szafek. I odwrotnie. Gdy zaplanujemy pomarańczową armaturę, nie kładźmy pomarańczowych płytek.

Zieleń

Kolor zielony wbrew pozorom jest dość często wykorzystywany do łazienkowych wnętrz. Do dobry kolor do łazienki. Uspokaja, relaksuje i koi nerwy. Dzięki mnogości odcieni, można wykorzystywać go w różnych łazienkowych stylach i aranżacjach. Doskonale nadaje się zarówno do łazienek przestronnych, jak i małych. Co więcej, zieleń nas nie ogranicza. Płytki, armatura czy szafki dobrze wyglądają w tej barwie. Jednak naturalny charakter tego kolory w prosty sposób podkreśli roślinność, która coraz częściej wchodzi do naszych łazienek.

Błękit

W błękitnych wystrojach łazienek często zetknąć się możemy z połączeniem całej gamy odcieni. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nic nie pasuje do błękitu bardziej niż… błękit. Funkcja tego koloru jest zbliżona do funkcji zieleni. Błękit relaksuje i odświeża. Przywraca energię i regeneruje system nerwowy. Kojarzy się z wodą, dlatego do łazienek pasuje idealnie.

Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Prezentacja produktów, zawarta na stronie internetowej, nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.