Home » Porady » Baseny ogrodowe

Baseny ogrodowe

basenCiągłe dążenie człowieka do zbudowania sobie idealnego domu, w którym możemy się zrelaksować i „naładować akumulatory” do dalszej pracy spowodował wzrost zainteresowania aranżacją miejsca, w którym mieszkamy. Nasze ogródki przydomowe przekształcają się z warzywniaków w centra relaksu, życia rodzinnego i zabawy w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Chęć kontaktu z naturą, zielenią i wodą, spowodował zainteresowanie projektowaniem ogrodu wokół basenu ogrodowego, który stały się centralnym jego miejscem.

Wychodząc naprzeciw różnym gustom oferujemy baseny w trzech kształtach i dwóch głębokościach (120 cm i 150 cm).
Aby Państwa pieniądze nie poszły na marne wybraliśmy do naszego sklepu towary sprawdzone od wielu lat, działające na wielu basenach.  Znajdziecie tu Państwo towary w różnych cenach, ale zawsze będą to wybrane najlepsze urządzenia zarówno z tych tanich, jak i drogich. Wybór należy oczywiście do Państwa. My oferujemy również profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo w doborze wybieranych urządzeń.

  • Trzeba wiedzieć jaki kształt powinien mieć basen, czy chce się mieć basen ze ścianą stalową, czy betonową.?
  • Czy zamontować zbieracze powierzchniowe (skimmery), czy zrobić rynnę przelewową?
  • Czy wybrać filtr z niskim złożem piasku, czy może z wysokim?
  • Czy złoże piaskowe, czy może z hydroantracyt ?
  • Czy zautomatyzować obsługę, czy pilnować wszystkiego osobiście?

Dylematów jest wiele, ale decyzja może być jedna. Aby ułatwić jej podjęcie powstał ten sklep. Zawsze też trzeba skorzystać z fachowej firmy, która doradzi Państwu i wykona prace instalacyjne w Waszym basenie. Ona też postara się przybliżyć i wyjaśnić najlepiej jak można szczegóły techniki basenowej. Co powinien zawierać basen?. Najlepiej wyłożyć go specjalną folią basenową czy płytkami ceramicznymi .Wylot w postaci skimera i wloty – dysze mogą być zrobione z tworzywa lub brązu. Ważna jest odpowiednia ilość wylotów i wlotów. Filtr piaskowy z pompą o odpowiedniej do wielkości basenu wydajności, aby utrzymać wodę w odpowiednich parametrach czystości. Woda basenowa krąży w obiegu zamkniętym i musi być filtrowana. Lampy podwodne oświetlające cały basen stwarzające piękny efekt ,zwłaszcza wieczorem.  Masaż wodny, dający nieporównywalne z niczym odprężenie.

Ogrzewanie basenu to też ważna sprawa. Mało ludzi lubi się kąpać w zimnej wodzie. Straty ciepła ograniczy przykrycie basenu. Drobina ze stali ułatwi wyjście z wody. Automatyka dozowania chemii i sterowanie pracą filtra ograniczy praktycznie obsługę basenu do czynności kontrolnych. Robot czyszczący basen oszczędzi Wasz cenny czas. Czy to wszystko, co można mieć w basenie? Nie! Wiele jest elementów, w które można wyposażyć basen. Wystarczy tyko dokonać wyboru. Dysze, drobiny, przykrywy pokazane na zdjęciach towary mogą różnić się w przypadku zmiany modelu basenu. Można również zainstalować wiele atrakcji basenowych, jak kaskady, przeciwfale, fontanny. Wszystko zależy od państwa wyobraźni i możliwości finansowych.

Serwis i konserwacja

Każdy basen wymaga pielęgnacji i serwisu. Niepielęgnowany basen staje się siedliskiem wszelkich bakterii. Najmniej groźnym tego objawem jest zmiana koloru wody, utrata klarowności i odbarwienia ścian basenu.

Aby utrzymać wodę w basenie w krystalicznej czystości powinno stosować się środki do pielęgnacji wody.

Bezwzględnie potrzebują Państwo tester wody. Dzięki niemu ustala się wartość chloru (lub tlenu) i pH. Po zbadaniu wody testerem możemy przystąpić do jej pielęgnacji. Nawet najlepsze urządzenie filtrujące nie uchroni wody od bakterii. Do dezynfekcji wody służą różne środki. Ich skuteczność jest różna, zaczynając od najbardziej skutecznych mamy: chlorowanie, ozonowanie, aktywny tlen, lampy UV, elektroliza soli. Wybór zależy od Państwa.

Sprawdzoną metodą jest zaproszenie specjalisty, który oceni potrzeby, wykona serwis i pielęgnację oraz zaleci odpowiedni preparat i przeszkoli w jego stosowaniu. Zlecając wykonanie prac specjaliście jesteście Państwo pewni dobrze wykonanej pracy.

Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Prezentacja produktów, zawarta na stronie internetowej, nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.