Home » Rynek » Szklana ceramika

Szklana ceramika

Szklana ceramika, czyli luksusowe nowości w projektowaniu łazienek

Projektanci łazienek szukają świeżości i nowości w aranżacji łazienek. Nie należy to do zadań prostych, gdyż standardowa ceramika, która króluje w łazience, nie ma sobie równych.

luksferyJest jednak pewna nadzieja. Coraz częściej i szerzej mówi się o rozwiązaniach alternatywnych, luksusowych i niezwykle oryginalnych. To innowacyjne wykorzystanie szkła pozwala stworzyć oryginalną i luksusową łazienkę.

Ceramika nigdy nie zginie!

Wanny i umywalki ceramiczne jeszcze długo będą królowały na polskim i europejskim rynku wyposażenia łazienkowego. Są bowiem najczęściej wykorzystywane w projektowaniu łazienek. Powodów jest zapewne kilka.

Pierwszy to przyzwyczajenie i brak informacji na temat innych rozwiązań. W dużej mierze wynika to z uwarunkowań historycznych. Mówiąc o wannie, użytkownik łazienki myśli o białej prostokątnej ceramicznej lub akrylowej wannie. Czasami trudno wyobrazić sobie wanny narożnikowe, choć w tej kwestii jest już zdecydowanie lepiej. Podobnie wyglądają wyobrażenia umywalek, które od zawsze były białe, ceramiczne, najczęściej wyposażone w baterie dwuuchwytową. Wyjście poza ten schemat jest niezwykle trudne. Doskonale poradzili sobie producenci armatury, którzy przekonując do zakupu baterii jednouchwytowych czy termostatycznych, wykorzystali nie tylko argumenty emocjonalne, ale również racjonalne, takie jak oszczędność wody, łatwość obsługi.

Drugim powodem, dla którego ceramika łazienkowa dominuje na rynku jest wysoki koszt alternatywny. Inne rozwiązania proponowane przez projektantów łazienek mają zdecydowanie wyższą cenę, która w oczach użytkownika jest często nieosiągalna w stosunku do oferowanej użyteczności.

Iskierka nadziei

W czasach kryzysu najlepiej sprzedaje się luksus. Z tego paradoksalnego prawa ekonomicznego zdało sobie sprawę wielu producentów oferujących towary z wyższej półki. Wiedzą o tym również menadżerowie salonów łazienek i coraz śmielej część ekspozycji przeznaczają na prezentację produktów high-tech oraz high class. Swoistą alternatywą dla ceramiki łazienkowej stały się kamień, mozaika oraz szkło. Nie są to wszakże materiały nowe, lecz ich unikalne zastosowanie, technologia produkcji i praktyczne wykorzystanie w łazience zupełnie odbiegają od standardowego. Szklana lub kamienna wanna, obudowana mozaiką. Szklana misa zamiast umywalki. W takich rozwiązaniach projektanci łazienek widzą przyszłość, świeżość, nowy luksusowy styl.

Szkło zamiast ceramiki

motyw szklanySzkło to badaj najczęściej wymieniany surowiec, który może zastąpić ceramikę łazienkową. Idąc z duchem nowoczesności coraz większa liczba producentów łazienkowych oferuje tego typu produkty. Umywalki szklane są nie tylko estetyczne, ale także niezwykle trwałe, co może kłócić się z tradycyjnie postrzeganą kruchością i delikatnością szkła. Umywalki szklane są produkowane z niezwykle mocnego i twardego rodzaju szkła.

Fachowcy twierdzą, że najczęściej stosuje się szkło sodowo-potasowe, które jest odporne na tłuczenie i zarysowania. Jego grubość, najczęściej od 12 do 19 mm, to bez wątpienia solidna konstrukcja, która może występować w przeróżnych kształtach. Pozwala na to nowoczesna technologia produkcji. Do najczęściej stosowanych należą umywalki wpuszczane w blat, szklane misy nablatowe oraz szklane jednolite konstrukcje blatu wraz z umywalką. Dodatkowym atutem szklanych umywalek jest stosowanie specjalnych powłok o właściwościach hydrofobowych. Dzięki temu powierzchnia jest łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Estetyka i piękno

Producenci proponują umywalki szklane z podwójnym dnem. W zamkniętej przestrzeni umieszczone są obiekty, które imitują przedmioty naturalnie występujące w morzu. Mogą to być muszelki, piasek morski, elementy fauny i flory. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i zasobność portfela. Jest to jednak warte swojej ceny – przekonują specjaliści. Tego typu dekoracja sprawia bowiem, że po napełnieniu umywalki wodą tworzy się wrażenie naturalnego dna morskiego. Zachwycające i niezwykle oryginalne.

Innym sposobem na niezwykłe doznania są umywalki wykonane z szkła ozdobnego. Wykonywane ręcznie lub przy pomocy specjalnej aparatury malunki pokrywają całą lub część umywalki. To bodaj najciekawszy, ale także najodważniejszy i najdroższy sposób na wykorzystanie szklanej umywalki.

Kąpiel w szkle

szklana wannaPoczuj się w wannie, jak w ciuchach od Armaniego. Tak w skrócie można określić doznania w nowoczesnej wannie ze szkła. Bez wątpienia, podobnie jak ubrania Armaniego, jest to rozwiązanie luksusowe, na które stać niewielu. Robi piorunujące wrażenie. Solidne, wykonane z ultramocnego i wytrzymałego szkła. Często w połączeniu z stalą czy aluminium. W przeróżnych kształtach i rozmiarach zaskarbią sobie sympatię najbardziej wymagających.

Wbrew pozorom wcale nie tak trudno utrzymać ją w czystości. Na rynku bez problemu można nabyć środki czyszczące, które pozwalają w sposób łatwy i prosty czyścić szklane wanny. Cena? Iście luksusowa. Za wannę wykonane w całości ze szkła trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. W końcu w czasach kryzysu najlepiej sprzedaje się luksus.

,
Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Prezentacja produktów, zawarta na stronie internetowej, nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.