Home » Remont » Popularni producenci farb

Popularni producenci farb

Kilka informacji i charakterystyce dostępnych na polskim rynku farb.
producenci farb

Dulux
System kolorów DULUX zawiera całą gamę  barw. Dzięki szafie kolorów z wachlarzem wszystkich odcieni można dobrać odpowiedni odcień farby. Obecnie w systemie mieszania farb DULUX, oprócz 1500 kolorów Dulux Colour Palette, 144 kolorów z kolekcji Heritage, można uzyskać blisko 3000 kolorów dodatkowych zakodowanych w systemach RAL, NCS, NCS2 i BS.
– emulsje do ścian i sufitów (wewnętrzne)
– emalie do metalu, drewna i powierzchni mineralnych (wewnętrzne i zewnętrzne)
– lakiery i lakierobejce do drewna (wewnętrzne i zewnętrzne)

Levis
Marka Levis wprowadzona w sieć dystrybucji firmy Nobiles oferuje produkty w postaci baz przeznaczonych do mieszania w komputerowych mieszalnikach w celu uzyskania odpowiedniego odcienia spośród kilku tysięcy kolorów.
Przy okazji wprowadzenia tej marki wprowadzono na rynek polski nową, awangardową kolekcję kolorystyczną.
Kolekcja barw Levis colourcollection jest niezwykle bogata. Opracowano ją w Centrum Estetycznym Akzo Nobel w Malmö. Powstała jako projekt międzynarodowy, pod wpływem najlepszych skandynawskich tradycji, w oparciu o najnowocześniejsze europejskie badania trendów i upodobań kolorystycznych artystów, projektantów i zwykłych użytkowników farb. Według Levis Colourcollection można kolorować różne rodzaje farb (np. do ścian, do drewna, metalu) na ten sam odcień.

Polaris
Tinting to technologia, która pozwala na otrzymanie ponad 2000 kolorów na indywidualne zamówienie. Wszystko sprowadza się do dodania pasty pigmentowej (kolorantu) do bazy farby w specjalnym urządzeniu dozująco-miksującym za pomocą oprogramowania komputerowego. W efekcie można eksperymentować z kolorem bez ograniczeń i niekoniecznie w asyście dekoratora wnętrz.

Wiodący producenci farb co roku opracowują na potrzeby klientów korzystne optycznie, a jednocześnie modne zestawienia kolorystyczne. Przypominają one wspomniane już wzorniki kolorów z tym, że na każdej próbce zestawione są trzy (a nie jedna) barwy opatrzone numerami.
Proces barwienia przeprowadzamy w standardach NCS-u. Jednocześnie dysponujemy odpowiednimi przelicznikami, które umożliwiają definiowanie kolorów również w systemie: RAL. Oba systemy: NCS oraz RAL należą do najbardziej popularnych systemów kodyfikacji barw.

Becker
Metoda barwienia farb wprowadzana na rynek przez „POLIFARB BECKER DEBICA” S.A. zwana potocznie TINTINGIEM jest nowoczesnym systemem, który umożliwia szybkie uzyskanie gotowego wyrobu w wybranym kolorze, w sklepie lub w hurtowni, gdzie zaopatrujesz się w farby. To idealne rozwiązanie, którego istota polega na barwieniu tzw. baz wyrobów za pomocą past pigmentowych zwanych kolorantami, a następnie na dokładnym wymieszaniu poprzez wstrząsanie, gwarantującym uzyskanie farby o kolorze idealnie zgodnym z tym wybranym. Możliwości wyboru koloru są przebogate gdyż w naszym systemie możesz uzyskać 1750 kolorów zgodnych z kartą NCS, 166 zgodnych z RAL oraz tysiące wymyślanych przez siebie.
Dostosowanie do barwienia szerokiej gamy produktów: farb emulsyjnych, emalii ftalowych i wodorozcieńczalnych stwarza szerokie możliwości w projektowaniu kolorystycznym elewacji, ścian pomieszczeń, detali drewnianych i metalowych

Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Prezentacja produktów, zawarta na stronie internetowej, nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.