Home » Porady » Czyszczenie kamienia

Czyszczenie kamienia

kostkaKamień to podstawowy materiał budowlany o o ogromnej ilości rodzajów, właściwości, kolorów czy różnej charakterystyce. Struktura kamienia nadaje temu budulcowi mocny, wręcz majestatyczny charakter. Dzięki różnorodności zastosowań kamienia w architekturze i budownictwie jest co niemiara. Historia człowieka kształtowała się i istniała równocześnie z poznawaniem i odkrywaniem kamienia. Do dnia dzisiejszego mamy możliwość podziwiania architektury kamiennej sprzed wieków, a i sami korzystamy z opcji, jakie daje nam ten materiał. Wykorzystujemy już nie tylko formy ukształtowane przez naturę, ale możemy wpływać na gramaturę oraz formę kamienia.

Czym czyścić kamień?

Rozwój technologiczny wypłynął na możliwości niedostępne przed wiekami, czyli między innymi na możliwość czyszczenia kamienia. O ile zabytkom nie odbiera majestatu mech czy białe wykwity, to w przypadku naszych zastosowań kamienia, nie musimy się już na to godzić. Aby zadbać o elementy z kamienia w naszym otoczeniu, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty do impregnacji i czyszczenie kamienia.

Aby zadbać o wygląd zewnętrzny murów, nawet tych, na które nikt przez lata nie zwracał uwagi, proponujemy, aby zaopatrzyć się w najlepszy z dostępnych na rynku środków do oczyszczania kamienia tj. środka Alges. Usuwa z kamienia pleśń, mech, porosty czy wszelkiego rodzaju zabarwienia naturalne. By dokładniej zapoznać się z możliwościami tego preparatu, warto obejrzeć film z przeprowadzonego testu. W razie wątpliwości zapewniamy, że Alges jest całkowicie bezpieczny, a sprawdza się w przypadku czyszczenia kamieni takich jak m. in. piaskowiec, wapień, marmur czy łupek.

Jeżeli chcielibyśmy usunąć brud z silnie zabrudzonych ścian, kamienia naturalnego czy podłóg z lastrico to idealnym rozwiązaniem będzie środek czyszczący do kamienia Super Tec. Super TEC działa bardzo szybko i usuwa sadzę, dym, olej, pastę, gumę, czy pozostałości organiczne. Ten preparat także jest bezpieczny dla człowieka i może być rozprowadzany za pomocą pędzla lub metodą natryskową. Jako środki do czyszczenia i impregnacji na zewnątrz wyśmienicie sprawdzą się preparaty Meba, które wyjątkowo sprawnie radzą sobie z czyszczeniem i impregnacją kostki brukowej czy płyt tarasowych.

Czyszczenie klinkieru.

Klinkier nie jest kamieniem naturalnym, powstaje w wyniku wypalania glin w wysokiej temperaturze.Klinkier ma szerokie zastosowanie w budownictwie. Z klinkieru mamy m. in. cegły, bruk i np. dachówki. Najprostszym sposobem na wyczyszczenie zabrudzonego klinkieru, w ogólnej opinii jest woda pod ciśnieniem. Oczywiście można też stosować roztwór wody z solą, płynem do naczyń i amoniakiem, jednak w przypadku obu metod efekty nie do końca będą zadowalające. W związku z tym zalecamy, aby do czyszczenia klinkieru stosować sprawdzone preparaty. W opiniach Klientów oraz licznych testach, jako najskuteczniejszy przedstawiany jest preparat czyszczący Keramic Clean. Środek jest bardzo wydajny, a dostępny w postaci koncentratu. Efekty działania widać już po 10 minutach.

Jak czyścić granit?

Granit jest jednym z najchętniej wybieranych kamieni do naszego otoczenia. Wpływają na to głównie walory estetyczne, wytrzymałość czy właściwości kwasoodporne. Zastosowania granitu jest całe spektrum, od m.in parapetów, blatów meblowych, zlewozmywaków przez płyty chodnikowe, kostkę granitową, poprzez płyty chodnikowe, po nagrobki. Aby granit przez wiele lat wyglądał dostojnie, należy kamień w odpowiedni sposób zaimpregnować. Jako impregnat do granitu znakomicie sprawdza się Hydrostone Eco. Wzmacniając strukturę podłoża, jednocześnie zabezpiecza przed wchłanianiem wody i brudu. Dzięki zastosowaniom impregnatu nasz kamień zachowuje pierwotny kolor.

Jednak w przypadku, gdy zastaliśmy Granit w nie najlepszej formie, lub z braku czasu nie dbaliśmy odpowiednio o kamień, mamy do dyspozycji preparat Adex. Ten środek działa natychmiastowo i usuwa wszelkie zabrudzenia. Bez względu czy są to np. białe wykwity lub osady mineralne, czy pozostałości po pracach budowlanych, jak klej czy cement. Adex ma szerokie zastosowanie, także dla innych rodzajów kamienia. A jak czyścić granit wewnątrz naszego domu na co dzień? Tutaj mamy płyn do blatów kamiennych i kompozytowych Clever. Poza samym czyszczeniem Clever dodatkowo impregnuje powierzchnię, a dzięki temu nasze blaty wyglądają wyjątkowo co dzień.

Impregnujmy i dbajmy o kamień, a będzie służył nie tylko nam, ale wielu pokoleniom później.

Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Prezentacja produktów, zawarta na stronie internetowej, nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.