Home » Rynek » Akcesoria kominkowe – praktyczny pomysł na aranżację przestrzeni wokół kominka

Akcesoria kominkowe – praktyczny pomysł na aranżację przestrzeni wokół kominka

Gdy już zdecydowaliśmy się na kominek, zadbajmy o odpowiednie zaaranżowanie najbliższej przestrzeni wokół niego. W tym przypadku doskonale sprawdzą się akcesoria kominkowe, które spełniają funkcje dekoracyjne i użytkowe. Jakie akcesoria warto wybrać?

Zestawy kominkowe

Jack russel terrierW ofertach sklepów internetowych i stacjonarnych znajdziemy rozbudowaną ofertę akcesoriów kominkowych, wykonanych z różnorodnych materiałów i dostępnych w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. Bogactwo tworzyw, wzorów, barw i zdobień pozwala na prawdziwe szaleństwo, jednak warto pamiętać, by zakupione akcesoria były dopasowane do stylu kominka i wnętrza, w którym się znajdują. Oprócz tego, powinny doskonale się prezentować, ułatwiać konserwację i korzystanie z kominka oraz wyróżniać się trwałością i solidnością.

Wśród akcesoriów przeznaczonych do kominków, najpopularniejsze są zestawy kominkowe, w skład których wchodzą: miotełka, szufelka, szczypce i stojak umożliwiający wygodne korzystanie z proponowanych narzędzi. Niektórzy producenci do oferowanych zestawów dodają jeszcze kolejny element – pogrzebacz. Tak przygotowane zestawy są nieocenionym wsparciem podczas rozpalania, kontrolowania i pilnowania ognia oraz regularnego czyszczenia i dbania o dobry stan kominka. Wykonane z wytrzymałych materiałów i zaprojektowane w ciekawy sposób, nadają pomieszczeniom eleganckiego, stylowego charakteru.

Kosze na drewno i parawany kominkowe

Oprócz zestawów kominkowych, niezwykle przydatne dla wszystkich osób regularnie korzystających z kominków, są kosze na drewno oraz parawany kominkowe. Dzięki zastosowanym do produkcji materiałom, o dużej wytrzymałości i wysokiej jakości, kosze umożliwiają wygodne przenoszenie dużej ilości drewna, a więc minimalizują konieczność ciągłego donoszenia kolejnych kawałków. Z kolei parawan kominkowy utrudnia dzieciom i zwierzętom domowym dostęp do kominka oraz zabezpiecza przed wydostającymi się z paleniska iskrami. Parawany są też ciekawą i stylową dekoracją wnętrza.

Kosze na drewno i parawany kominkowe dostępne w sklepie internetowym Versanis zostały wytworzone przez renomowanych polskich i światowych producentów. Wyróżniają się ciekawymi, stylowymi projektami oraz perfekcyjnym wykonaniem, uwzględniającym najmniejsze detale. Kominek jest doskonałym rozwiązaniem w okresie jesienno-zimowym lub podczas chłodnych, wiosennych wieczorów. Podkreśla przyjazną atmosferę i ciepło rodzinnego domu. Istotna jest również przestrzeń wokół kominka – jeśli urządzimy ją za pomocą akcesoriów, takich jak zestaw kominkowy, kosz na drewno i parawan, nadamy wnętrzom oryginalnego, eleganckiego charakteru.

Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Prezentacja produktów, zawarta na stronie internetowej, nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.