web analytics
Home » Rynek » Drzwi szklane

Drzwi szklane

Przy aranżacji wnętrz zazwyczaj wykorzystuje się tradycyjne drzwi drewniane. Na szczęście tylko zazwyczaj.

drzwi szklaneObecnie coraz częściej odchodzi się od tego standardu i dużą popularnością stają się drzwi szklane. Są one bowiem połączeniem nowoczesności i elegancji. Oprócz świetnego wyglądu, drzwi szklane są także niezwykle funkcjonalne i praktyczne. Nadają się do wykorzystania zarówno w domu, jak i w budynkach publicznych takich jak np. biura, restauracje czy hotele.

Drzwi szklane przesuwne – otwierają się przez przesunięcie skrzydła wzdłuż prowadnicy umieszczonej w ścianie. Ten rodzaj drzwi szklanych w dużej umożliwiają zaoszczędzenie przestrzeni, dlatego najlepiej pasuje do małych pomieszczeń i wąskich korytarzy. Dzięki doświetleniu pomieszczenia powiększają one optycznie jego przestrzeń. Dodatkowo użycie szklanych drzwi przesuwnych umożliwia szybkie i sprawne połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą mniejszych pomieszczeń w jedną dużą przestrzeń.

Drzwi szklane przymykowe (otwierane) – to drzwi otwierane w sposób tradycyjny. Montowane są w futrynie jako drzwi bezościeżnicowe, dzięki czemu nadają ścianie delikatnego wyglądu i lekkości. Drzwi te mogą być w pełni przezroczyste lub w zależności od preferencji odpowiednio przyciemnione. Możliwy jest w ich przypadku montaż różnego rodzaju zamków, zapewniających komfort i bezpieczeństwo. Dzięki swojej uniwersalności nadadzą odpowiedni charakter zarówno w mieszkaniu jak i w biurach.

Drzwi szklane wahadłowe – otwierają się w obie strony pod wpływem użytej siły i automatycznie zamykają za wchodzącą osobą, dzięki wmontowanym samozamykaczom. Najlepiej sprawdzają się w miejscach publicznych, do których w krótkim czasie wchodzi duża ilość osób. Często spotkać je możemy w urzędach, sklepach czy restauracjach. W warunkach prywatnych rozwiązanie to sprawdzi się bardziej w przypadku większego domu, niż w małym mieszkaniu.

Aby zdobyć więcej informacji na temat drzwi szklanych warto zajrzeć na www.glever.pl , gdzie poznamy nie tylko informacje techniczne, ale i poznamy piękno szklanych drzwi od strony praktycznej na różnego rodzajach zdjęciach.

Zobacz też powiązany artykuł:  Okna PCV – dlaczego warto?
Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Prezentacja produktów, zawarta na stronie internetowej, nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.