web analytics
Home » Rynek » Wlaściwości Ceramiki

Wlaściwości Ceramiki

Ceramika
mozaika-2_21085197Tradycyjnie rozumiana jest jako wytwory produkowane podczas wypalania należycie ukształtowanej gliny, Nazwa Ceramika wywodzi się z języka greckiego, którego znaczenie pochodzi od słowa ziemia. Obecnie nazwa oznacza wszelkie materiały nie będące metalami, które poddawane są obróbce pod temperaturą powyżej kilkuset stopni w skali Celcjusza. Proces ten nazywany jest spiekaniem lub też prażeniem. Klasyczna produkcja ceramiki opiera się na połączeniu i wymieszaniu odpowiednio dobranych surowców.Następnie poddawane są formowaniu a poźniej wysuszeniu. Ostatnia faza to wypalanie – może być dokonane jednokrotnie lub też wieloetapowo. Do procesu wypalania używa się różnych rodzajów piecu min. Grafitowych, tunelowych lub też odpowiednio ukształtowanych komorowych.

Gotową ceramike już po procesie wypalania zależnie od przeznaczenia można pokryć szkliwem. Ceramika zw względu na swoje właściwości posiada bardzo wiele zastosowań w przeróżnych dziedzinach przemysłu,życia codziennego, chemicznego a nawet w medycynie.

Zobacz też powiązany artykuł:  Ogrodzenia stalowe, siatki, schody i balustrady
,
Serwis prezentuje wszystko co związane z pomieszczeniami w których wykorzystuje się materiały, jak: płytki ceramiczne, glazura, mozaika, akcesoria i materiały montażowe. Omawiamy aranżacje wnętrz i dodatki dekoracyjne. Znajdziesz tu też wiele cennych porad. Polecamy wypróbowanych fachowców i prosimy o informowanie innych o swoich pozytywnych doświadczeniach.
Prezentacja produktów, zawarta na stronie internetowej, nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.